İletişim Bilgileri

HEDEF FUARCILIK

  • Yetkili Kişi: TOLGA TEZEL
  • Telefon numarası: 0216 347 71 72
  • Adres: SADIKOĞLU PLAZA 5 POYRAZ SOK.NO.14 KADIKÖY İSTANBUL, kadıköy, İstanbul, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
KATAR YAPI VE İNŞAAT FUARI

KATAR YAPI VE İNŞAAT FUARI

KÖRFEZİN GÖZDE YATIRIM ÜLKESİ KATAR 2012'DE DÜNYA EKONOMİSİNE MEYDAN OKUYOR 25-28 ŞUBAT 2012 ULUSLARARASI KATAR YAPI VE İNŞAAT FUARI
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: TOLGA TEZEL
  • Telefon numarası: 0216 347 71 72
  • Adres: SADIKOĞLU PLAZA 5 POYRAZ SOK.NO.14 KADIKÖY İSTANBUL, kadıköy, İstanbul, Türkiye
Hizmet ile ilgili detaylı bilgi

KÖRFEZİN GÖZDE YATIRIM ÜLKESİ KATAR 2012'DE DÜNYA EKONOMİSİNE MEYDAN OKUYOR
Halihazırda devam eden, denizin doldurulması suretiyle inşa edilen Pearl (İnci) Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Dolgu çalışmalarının bitirildiği Pearl’de ard arda tower inşaatları yükseliyor. Dünyanın en gözde mimarilerinin uygulandığı çeşitli projelerin 2012’un yaz aylarına yetiştirilmesi için gece gündüz inşaatlar devam etmektedir. Binlerce işçinin çalıştığı, yüzlerce yüklenici firmaların faaliyet gösterdiği Pearl Projesi, Dubai’deki Palmiye projesine alternatif olarak gösteriliyor.

Pearl projesi 2012 yılında tam olarak bitirildikten sonra ise; benzer bir şekilde denizin doldurulması suretiyle yapılacak ikinci bir proje Pearl’ün doğusunda 25 km.lik mesafede yapılması için çalışmalar hızlandırılmıştır.

2012 yılında Katar devletinin üç ayrı alanda inşa edeceği yeni şehirlerde yüzlerce rezidans (gökdelen) projeleri başlayacağı günü bekliyor. Proje lendirmelerin bitiminden hemen sonra 2012 ylında başlayacak olan üç şehrin sıfırdan inşası yaklaşık 100 milyar dolarlık bir yatırımı öngörüyor.
Dünyanın en büyük havalimanının inşası ise halen tüm hızıyla devam etmektedir. Türk firması TAV’ın yapımını devam ettirdiği Havaalanı inşaatının biten pistleri deneme uçuş ve inişlere açıldı. Havaalanının 2012 yılında tam kapasite ile faaliyete geçeceği hesaplanıyor.
Bahreyn ile Katar arasına 45 km.lik mesafede yapılacak deniz üzerinden köprü projesinin de ihaleleri tamamlanmaktadır. Türk firmalarınında iş aldığı büyük köprü projesi başlama aşamasına geldi.
Katar Tedrisat Bakanlığının yapacağı 32 okul projeside 2012 yılında faaliyete geçecektir. Eskiden kalma binalarda eğitim veren 32 okulun tamamen yıkılıp yerine yeni ve daha modern okullar yapılacağı açıklanmıştır.
Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik krize rağmen Katar devletinin dünya çapında büyük projelere imza atması bölge adına sevindirici ve olumlu neticeler verecek çalışmalardır.
Katar bilindiği gibi dünyanın belli başlı 5 büyük gaz üreticisi ülkeleri arasında yer almaktadır. Diğer petrol ülkeleri gibi petrol fiyatlarının dalgalanmalarından etkilenmeyen bir ekonomik yapıya sahip. Kişi başına düşen milli geliri 90 bin dolar civarında olan Katar yüksek gaz gelirlerine rağmen az nüfusu ile yaşam standartlarının bir hayli yüksek olduğu pahalı bir ülke.
Dünyadaki ekonomik krizin uzun süre derinlemesine devam etmesi halinde dahi, Katar’ın 3 yıllık tüm projelerin finansmanını merkez bankasında tuttuğu bildirildi.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Metal işleme
Oluşturma tarihi: 29.05.2012 17:25
Düzenleme tarihi: 29.05.2012 17:35